in

Spice Girls wróciły z nową trasą koncertową!

Czy legendarny girlsband wciąż jest w formie?

źródło: instagram @spicegirls

O wielkim powrocie Spice Girls mówiło się od kilku lat. Ostatecznie, pod koniec 2018 roku, członkinie legendarnego girlsbandu zapowiedziały przypadającą na późną wiosnę 2019 trasę Spice World. Długo wyczekiwaną informację ogłoszono w formie video, na którym zobaczyć można było Emmę ,,Baby Spice” Bunton, Geri ,,Ginger Spice” Horner (dawniej Halliwell), Melanie ,,Sporty Spice” Chrisholm oraz Melanie ,,Scary Spice” Brown. Do pełnego składu brakowało więc Victorii Beckham, choć w zapowiedzi trasy nawet się o tym nie zająknięto.

Sama Victoria zdecydowała się wtedy na wydanie oddzielnego oświadczenia: ,,Bycie w Spice Girls było niesamowicie ważną częścią mojego życia i życzę moim dziewczynom mnóstwa miłości i zabawy, kiedy wyruszą w trasę. Wiem że dadzą niesamowite show i że cudowni dawni i obecni fani będą się świetnie bawić!” – napisała była ,,Posh Spice”. Taka decyzja nie zaskakuje. Po pierwsze, od początku mówiło się, że spośród wszystkich dziewczyn to Victoria ma najmniejszy talent wokalny. Po drugie, po rozpadzie Spice Girls to właśnie Beckham odniosła największy sukces – choć nie jako wokalistka, a jako projektantka i właścicielka marki modowej. Styl Victorii, widoczny również w jej projektach, od lat utożsamiany jest z powściągliwą, wysmakowaną elegancją. Trudno więc wyobrazić sobie, by zrezygnowała ze skrupulatnie budowanego wizerunku marki na rzecz skakania po scenie w cekinowym body.

Okazuje się również, że Victoria może nie mieć powodów, by żałować swojej decyzji. Jak donosi serwis CNN, organizatorzy pierwszego z 13 zaplanowanych koncertów nie udźwignęli zadania. Nagłośnienie w trakcie otwierającego głośną trasę show w Dublinie pozostawiało wiele do życzenia. Rozczarowani fani pisali, że nie mogli bawić się przy ulubionych piosenkach z młodości, bo zwyczajnie nie slyszeli muzyki. Zamiast tańczyć do jej rytmu, siedzieli na krzesłach, próbując rozpoznać poszczególne utwory.

Pierwsza od ponad dekady trasa Spice Girls obejmuje Anglię, Szkocję, Irlandię i Walię. Grupa występuje ze swoimi największymi hitami – w tym Wannabe, Mama czy Viva Forever.