in

Meghan i Harry ponownie złamią tradycję?!

Ich decyzja odnośnie chrztu Archiego zadziwiła Brytyjczyków!

źródło: instagram @sussexroyal

6 maja na świat przyszło pierwsze dziecko Meghan Markle i księcia Harry’ego – synek Archie Harrison. Zgodnie z informacjami dobiegającymi z pałacu, chrzest chłopca ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu. Uroczystość nie będzie jednak miała wiele wspólnego z królewską tradycją. Nie jest to zaskoczeniem – książę i księżna przyzwyczaili nas już, że lubią działać według własnych zasad.
Meghan nie zdecydowała się m.in. na poporodowe zdjęcie na schodach szpitala, organizując własną konferencję prasową dwa dni po narodzinach synka. Jakby tego było mało, wstęp na wydarzenie mieli jedynie wybrani przedstawiciele mediów.

Para od początku podkreślała, że chce trzymać chłopca z daleka od medialnego szumu i chronić jego prywatność na tyle, na ile to możliwe. Ich kolejne ruchy pokazały, że mają zamiar trzymać się tego planu – do tej pory nie zostało opublikowane zdjęcie, na którym mały Archie byłby dobrze widoczny – z okazji Dnia Matki Meghan opublikowała jedynie fotografię stópek chłopczyka. Z kolei na zdjęciu udostępnionym z okazji Dnia Ojca twarz dziecka w dużej części zasłonięta jest przez rękę księcia Harry’ego. Teraz okazuje się, że para postanowiła, iż uroczystość chrztu będzie miała charakter… prywatny!

Chrzciny w rodzinie królewskiej to ważne wydarzenie, w trakcie którego zwyczajowo przestrzeganych jest szereg tradycji. Serwis Insider podkreśla, że w trakcie chrztu Archiego może dojść do złamania nawet trzech z nich! Po pierwsze, w trakcie chrzcin wykonywane są oficjalne zdjęcia dziecka – biorąc jednak pod uwagę poprzednie decyzje pary, wcale nie ma pewności, że tym razem zdjęcia zostaną pokazane publicznie. Po drugie, pałacowe źródła donoszą, że z racji na wcześniej zaplanowane obowiązki na chrzcie nie pojawi się królowa Elżbieta II. Kontrowersje budzi także wybór daty – pojawiły się spekulacje, że Meghan i Harry mogli wybrać datę 4-go lipca. Nie byłaby to data przypadkowa – w tym dniu przypada obchodzony w Stanach Zjednoczonych Dzień Niepodległości. W brytyjskiej prasie pojawiły się głosy niezadowolenia podkreślające, że mimo iż Meghan jest Amerykanką, royal baby nie powinno być ,,amerykanizowane”, ponieważ jest członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, przez co to właśnie brytyjskich tradycji należałoby przestrzegać w pierwszej kolejności.