in

Meghan i Kate – czy rodzina królewska rzeczywiście maskuje konflikt?

Nie cichną echa rzekomej niechęci księżnych względem siebie. Jaka jest prawda?

źródło zdjęcia: instagram

Konflikty na brytyjskim dworze królewskim to jeden z ulubionych tematów angielskiej prasy brukowej. Atrakcyjność tego typu doniesień zwiększa fakt, że rodzina królewska zrobi wszystko, aby chronić swój wizerunek. Co jakiś czas do prasy przedostają się jednak relacje osób z najbliższego otoczenia dworu, które skutecznie niszczą perfekcyjny obraz ulubieńców Wielkiej Brytanii. Jedną z najgorętszych plotek ostatnich tygodni jest rzekomy konflikt między księżnymi Kate i Meghan.

Choć rodzina Middletonów nie posiada tytułów szlacheckich, wielu Brytyjczyków uważa, że Kate ma w sobie coś z księżniczki. Jej wrodzony wdzięk, klasa i serdeczność urzekły miliony Brytyjek, które widzą w Kate wzór do naśladowania. Te cechy sprawiły, że była ona wielokrotnie porównywana do uwielbianej przez Brytyjczyków księżnej Diany.

Zgoła inne uczucia wywołuje w mieszkańcach wysp księżna Meghan, która w 2018 roku poślubiła młodszego brata księcia Williama, Harry’ego. Kontrowersje podsycane są stale przez rodzinę i znajomych Meghan, którzy wydają się mieć wiele zarzutów względem jej obecnej i dawnej postawy. Częste łamanie protokołu przez księżną Sussex sprawia, że wiele osób uznaje jej małżeństwo z Harrym za mezalians i nie zmienia tego nawet fakt, że rodzina ojca księżnej wywodzi się od króla Anglii Edwarda III Plantageneta. Co ciekawe, takie zarzuty nie pojawiają się względem Kate, która nie pochodzi przecież z arystokracji.

Plotki o konflikcie między księżnymi narastały niemalże od momentu dołączenia Meghan do rodziny królewskiej. Mówi się, że napięcie między małżeństwami jest tak silne, że to właśnie ono doprowadziło do wyprowadzki Meghan i Harry’ego z Londynu. Fakt, że rodziny Williama i Harry’ego miały spędzić minione Boże Narodzenie osobno nie uciszył plotek, a prasa uznała, że wspólne Święta udało się zorganizować tylko dzięki interwencji królowej Elżbiety. Plotki jednak nie cichną, a dowodem na niechęć Kate i Williama względem Meghan mają być sytuacje, w których publicznie ignorują oni księżną Sussex. Nie bez znaczenia wydają się też być opinie ekspertów od mowy ciała analizujących zachowania Kate i Meghan w trakcie wspólnych wystąpień.

Choć do tej pory rodzina królewska nie wydała w tej sprawie żadnego oświadczenia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że brytyjska prasa nie odpuści tematu tak łatwo, dając nam wkrótce kolejne pola do spekulacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *