in

Artyści przeciw nienawiści

Czy uda się połączyć siły artystów i stworzyć jedno wielkie wydarzenie przeciwdziałające nienawiści? Kto poparł, a kto jest przeciwko?

Źródło zdjęcia: Instagram

Kilka dni temu jedna z największych gwiazd obecnego show biznesu Doda – Dorota Rabczewska zaproponowała, by powołać inicjatywę „Artyści przeciw nienawiści”. I spotkało się to z ogromnym odzewem. Obecnie już ponad stu artystów potwierdziło swój udział w tym przedsięwzięciu. Oczywiście znaleźli się również tacy, którzy stanowczo odmówili udziału w tym wydarzeniu. W większości chodziło przede wszystkim o główną pomysłodawczynię, czyli wspomnianą wcześniej Dodę. Jako jeden z pierwszych wypowiedział się Grzegorz Hyży, który otwarcie poparł inicjatywę i zapowiedział, że ma nadzieję, iż uda się stworzyć wydarzenie artystyczne wolne od podziałów politycznych. Po prostu – by szerzyć dobro i przeciwdziałać nienawiści. Swój udział potwierdzili również Maryla Rodowicz, Quebonafide, Natalia Schroeder, czy Katarzyna Nosowska.

Jednak, jak wspomnieliśmy wcześniej, nie obyło się bez głosów krytycznych. Edyta Górniak stanowczo odmówiła udziału w przedsięwzięciu. Swoją odmowę argumentowała przede wszystkim tym, że nie popiera kreowania się na bohatera w obliczu tragedii. Prawdopodobnie miała na myśli samą Dodę, za którą jak wiadomo, nie przepada.
Nie możemy też liczyć na udział w projekcie Agnieszki Chylińskiej, która na swoim profilu opublikowała następujący komentarz „”Zmienianie świata zaczyna się od siebie. Bez przemocy. Być dobrym i uczciwym dla siebie i dla innych. Każdego dnia”

Doda zdaje się jednak doskonale rozumieć odmowę niektórych artystów, cieszy się jednak z tego, że tak wielu artystów poparło jej osobistą inicjatywę i ma nadzieję na rychły koncert.

Jako miejsce na zorganizowanie koncertu „Artyści przeciw nienawiści” wspomina się Gdańsk. Są to jednak na razie tylko i wyłącznie przypuszczenia.

Jedno jest pewne – wielu artystów chce jawnie poprzeć to wydarzenie i przyczynić się do zapanowania zgody, przeciwdziałaniu hejtowi i nienawiści. A to zawsze jest godne jak największego poszanowania. Warto przyglądać się temu dalej. Oby się udało. Warto też zajrzeć na profil na Instagramie @artysciprzeciwnienawisci i śledzić na bieżąco wszystkie przedsięwzięcia.

Źródło zdjęcia: Instagram