in

Tomasz Hajto i wypadek

Tomasz Hajto to były piłkarz występujący na pozycji obrońcy. Przez lata grał w klubach Bundesligi, a w 2002 roku awansował na Mistrzostwa Świata z reprezentacją Polski. Po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczął pracę jak ekspert telewizyjny i komentator. W 2020 roku wydał swoją autobiografię.

Wiele osób zarzuca mu nieprzygotowanie do roli eksperta oraz wygłaszanie tez, które nie kleją się kupy. Zaliczał wiele wpadek na antenie. Jednak to co najbardziej grzeje ludzi jest jego występek sprzed kilku lat. Tomasz Hajto śmiertelnie potrącił kobietę na pasach. Tragiczny wypadek i dość arogancka postawa samego Hajto, sprawił, że fani piłki nożnej i nie tylko wypominają mu to na każdym kroku. Oczywiście powstało też wiele memów, które są z jednej strony zabawne, a drugiej jednak nie na miejscu, ponieważ zginęła starsza osoba. Czy jest to nie na miejscu, musicie ocenić sami.

Hajto w 2007 roku śmiertelnie potrącił 74-letnią kobietę. Pędził z prędkością 120 km/h w terenie zabudowanym, a w pewnym momencie na pasach pojawił się przechodzień. Niestety zdarzenie zakończyło się tragedią. Warto wspomnieć, że Tomasz Hajto nie był pod wpływem alkoholu, jak wiele osób próbuje mu zarzucić. Rodzina kobiety wybaczyła byłemu piłkarzowi. Winowajca został skazany na dwa lata w więzieniu na cztery lata. Dostał również karę grzywny w wysokości 7 tys. złotych i zakaz prowadzenia aut na rok.

Odniósł się do tego w swojej książce: „- Długo nie mogłem się po tym podnieść psychicznie – byłem zdruzgotany, nie potrafiłem znaleźć sobie miejsca. Nie jestem człowiekiem ze skały, pękłem, nie mogłem się otrząsnąć. Przelatywały mi przez głowę różne myśli, również taka, żeby ze sobą skończyć.

Oprócz tego, jeden z najbardziej popularnych raperów w Polsce, Taco Hemingway wspomniał o tym incydencie w jednym ze swoich utworów. Chodzi o utwór napisany w związku z akcją #hot16challenge.

Usłyszymy tam wersy:

„Jadę po tych liniach jak chcę
Trochę jak po tych pasach Hajto”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *