in

Tej aktorce nie spodobała się żałoba narodowa

Fani oskarżają gwiazdę o brak wrażliwości!

Rok 2019 w wymiarze politycznym zaczął się wyjątkowo smutno. Polacy dopiero co otrząsnęli się po brutalnym zamachu na Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, dokonanym przez chorego psychicznie byłego więźnia, a już pojawiła się informacja o kolejnej śmierci. 7 lutego odszedł Jan Olszewski, były premier, którego wiele osób uważało za wielkiego polskiego patriotę. W następstwie obu śmierci w kraju ogłoszone zostały jednodniowe żałoby narodowe. Obie przypadły na piątek, co nie spodobało się Agacie Załęckiej.

Aktorka znana głównie z serialu Na Wspólnej opublikowała na swoim Facebooku oświadczenie: Jestem ,,za” odszkodowaniami dla artystów z powodu odwoływania spektakli z powodu żałób narodowych. Fani szybko zarzucili Załęckiej brak wrażliwości, jednakże ta odpowiedziała: jeśli artysta nie ma miesięcznej pensji a wynagrodzenie od spektaklu i musi wyżywić rodzinę oraz zapłacić rachunki, to kto na tym traci? To jest wolny zawód. Wynagrodzenie od spektaklu, a czasem takich spektakli dwa lub trzy w miesiącu… Niestety, gdy spektakl jest odwoływany nie z naszej winy tracimy zarobek i nikt nam go nie zwraca a rachunki trzeba płacić. (pisownia oryginalna – red.).

To nie jedyny taki przypadek, gdy w debacie publicznej podniesiona została kwestia odszkodowań dla artystów w związku z żałobami narodowymi. Dziewięć lat temu, po tygodniowej żałobie narodowej ogłoszonej w związku z katastrofą smoleńską, głos zabrali prowadzący teatry aktorzy, w tym Tomasz Karolak, Krystyna Janda czy Małgorzata Potocka. Siedmiodniowa przerwa w pracy okazała się zabójcza dla utrzymania płynności finansowej ich placówek, przez co po raz pierwszy pojawiły się postulaty dotyczące możliwości otrzymania odszkodowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *