in

Skandaliczny wpis byłej Bieniuka!

Martynie Gliwińskiej niespodziewanie odpowiedziała… Wodzianka!

źródło: instagram @martyna.gliwinska @the_real_watergirl

Martyna Gliwińska znana jest głównie jako była dziewczyna Jarosława Bieniuka, który obecnie ma problemy w związku z oskarżeniem o gwałt. Od czasu rozstania z byłym piłkarzem o Martynie było względnie cicho, a jej aktywność w mediach ograniczała się do publikacji stylizacji na instagramie. Aż do teraz. Jedna z jej ostatnich relacji odbiła się szerokim echem. Choć sama Gliwińska zapewnia, że filmik był ,,misyjny”, internauci nie pozostawili na niej suchej nitki.

Poszło o rzecz z pozoru błahą. Martyna zauważyła grupkę młodych osób siedzących w pobliżu sklepu i jedzących kanapki. Gliwińska zdecydowała się nagrać całe ,,zdarzenie”, udostępniając przy tym wizerunki dzieci, co wyjątkowo nie spodobało się jej obserwatorom. Nie pomagał również komentarz jakim opatrzyła filmik: Jezus Maria, polska młodzież, siedzo pod żabko, matko, dramat. I jedzą kanapki z keczapem. Ten w ogóle ma paznokcie jak kobieta, matko. Dzieci, Boże, jak nie macie co robić, to idźcie sobie pograjcie w piłkę, w siatkę, obejrzyjcie sobie jakiś fajne seriale, powymieniajcie się muzyką, ale nie róbcie wiochy. Internauci zareagowali od razu, zwracając uwagę, że jedzenie kanapki nie powinno być powodem do wyszydzania kogokolwiek. Gliwińska wykorzystała tę sytuację, by postawić siebie z lat młodości za wzór do naśladowania: Ja w czasach mojego dzieciństwa, a później jako nastolatka do późna tyrałam na sali baletowej, a jak nie tyrałam, to siedziałam w książkach, żeby zdać egzaminy. Nie miałam czasu, żeby chociażby pomyśleć o bzdurach. To ukształtowało mój charakter, moje ambicje i kręgosłup moralny. Czy takie dzieci pod Żabką są w stanie się rozwinąć tym siedzeniem? – odpowiedziała Gliwińska. Nie trzeba zbytnio się wysilać, by zauważyć, że fragment o kręgosłupie moralnym stoi w sprzeczności z wyśmiewaniem dzieci.

Nieoczekiwanie do dyskusji włączyła się Wodzianka, która celnie wbiła Gliwińskiej szpilę: Jakby moje 15-letnie dziecko ktoś nagrał, jak je kanapkę z keczupem (bo np. nie miało pieniążków na nic innego, to znalazłabym tę primadonnę od baletów i suchej nitki na niej nie zostawiła.(…) Niejaka światowej sławy primadonna baletowa, by lepiej du*sko dźwignęła z auta i dzieciakom kupiła wędliny, sera i jakiegoś ogórka do kanapek, dobry sok i po owocu na deser. Dominice nie spodobało się również to w jaki sposób Gliwińska wywyższyła się w swoich tłumaczeniach: (…) jak tak bardzo chce się dzielić tym, co robiła jako dziecko (mimo że nikogo to nie interesuje), to niech biografię napisze i dorzuci potem w bio na profilu „pisarka, autorka, biografistka” i co tam jeszcze ułańska fantazja podsunie.

Martyna chyba zrozumiała, że posunęła się za daleko, choć oficjalnie idzie w zaparte, że jej wpis miał zwrócić uwagę na ,,problem” (choć poza nią samą nikt się raczej problemu nie dopatrzył). Choć wcześniej apelowała, by osoby, które nie rozumieją jej przesłania, skonsultowały się z kimś mądrzejszym, kto wytłumaczy im ,,co autor miał na myśli”, najprawdopodobniej nie znalazł się nikt, kto byłby w stanie to zrobić. W związku z tym (w kolejnej serii filmików na InstaStories) Martyna zdecydowała, że wytłumaczy ,,myśl autora” samodzielnie: Po pierwsze: nie naśmiewałam się z dzieci jedzących kanapki z keczupem. Po drugie: w ogóle się nie naśmiewałam, wręcz uważam, że jest to smutna sytuacja. Chodzi mi o dzieci i młodzież dzisiejszą, która nie ma mentora. Nie ma rodzica, który by się zajął dzieckiem. Siedzenie pod Żabką czy spędzanie czasu w galeriach handlowych z nosem w telefonie nie jest produktywne (…). Chodzi mi o to, żeby ten czas wolny był czasem, który one w swoim dorosłym życiu będą mogły wspominać (…) a co będą wspominać spod Żabki? – podsumowała całość Gliwińska tak, jakby przyłapanie kogoś na jedzeniu kanapki przesądzało o całej jakości jego życia. Wszyscy, którzy wczoraj wylali na mnie falę hejtu uważam, że nie mają racji i jest to smutne, że nie widzą problemu. – dodała. Być może ,,nie widzą problemu”, bo zwyczajnie w tym przypadku go nie było?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *