in

Konflikt między Anią Wyszkoni, a zespołem Łzy pogłębia się!

Kto ma rację w tym sporze?

źródło: instagram @beauty_dealer

Ania Wyszkoni zaczynała swoją karierę jako wokalistka zespołu Łzy. Zespół założony przez Adama Konkola osiągnął spektakularny sukces, a hity takie jak Agnieszka czy Narcyz się nazywam śpiewała cała Polska. W tym czasie wielokrotnie można było usłyszeć o dość dominującym usposobieniu założyciela zespołu, które to prawdopodobnie przyczyniło się do decyzji Ani o opuszczeniu Łez. Od 8 lat muzycy występują oddzielnie. Wyszkoni wylansowała w tym czasie kilka własnych hitów, choć nie powtórzyły one gigantycznego sukcesu przebojów sprzed lat. Nic więc dziwnego, że artystka od czasu do czasu decydowała się na śpiewanie w trakcie swoich koncertów piosenek z repretuaru Łez, co niejednokrotnie zespół miał jej za złe. Czara goryczy przelała się kilka dni temu. Wyszkoni zaproszono jako gwiazdę do reaktywowanego formatu Szansa na Sukces. W trakcie programu wykonana została jedna z dawnych piosenek Łez.

Pierwsza głos w sprawie zabrała żona Konkola, Angelina. W emocjonalnym wpisie na portalu społecznościowym ,,poradziła” Wyszkoni, aby ta ,,odp***ła się od piosenek jej męża” mówiąc wprost, że wykorzystanie przez piosenkarkę utworu Agnieszka w trakcie programu Szansa na Sukces było żenujące. Wpis przedrukowany został przez największe portale plotkarskie i choć wiele osób zgodziło się z żoną muzyka, została ona skrytykowana za dość niewybredny język. Sytuację postanowił ratować sam Konkol, który najwyraźniej poczuł się wywołany do tablicy i opublikował oficjalne oświadczenie o nieco bardziej wyważonym tonie. Poinformował w nim, że Wyszkoni nie napisała ani jednego słowa ani nuty do największych hitów Łez, a mimo to w dalszym ciągu korzysta z dorobku zespołu, na którego opuszczenie zdecydowała się sama. Muzyk przyznał wprost, że w tej sytuacji czuje się okradany.

Na odpowiedź menagera (a jednocześnie partnera) Ani Wyszkoni nie trzeba było długo czekać. W rozmowie z Super Expressem powiedział on krótko: Gdybym był na miejscu autorów tych pretensji, wysłałbym raczej kwiaty reżyserowi ,,Szansy na sukces”, na którego życzenie piosenka zespołu Łzy została wykonana w programie przez jednego z uczestników (nie przez Annę Wyszkoni), a widzom została przypomniana nazwa tego zespołu. Czytelnikom zainteresowanym stroną prawną tego zagadnienia polecam kontakt ze Stowarzyszeniem ZAiKS, gdzie są zarejestrowane wspólne utwory Anny Wyszkoni i zespołu Łzy.

Sama artystka nie zdecydowała się póki co na komentarz w tej sprawie. Czy uważacie, że w dalszym ciągu powinna występować z piosenkami Łez?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *