in

Ilona Felicjańska szczerze o swoim nałogu

Gwiazda odniosła się do sytuacji, w której ponownie została przyłapana z kieliszkiem

źródło: instagram @ilonafelicjanska

Ilona Felicjańska zdobyła sławę jako modelka. Jej kariera załamała się jednak 9 lat temu, kiedy gwiazda wsiadła za kółko po alkoholu i spowodowała kolizję. Informacja o tym zdarzeniu szybko przedostała się do mediów, a sama Ilona udzieliła dziesiątek wywiadów na temat walki z uzależnieniem. Mimo prób wyjścia z nałogu, Felicjańska musiała uporać się z kolejnymi przeciwnościami takimi jak rozwód i utrata prawa do opieki nad dziećmi. Modelka podjęła jednak walkę i udało jej się wytrwać w trzeźwości przez ponad 6 lat. Po tym czasie związała się z Paulem Montaną, a fotoreporterzy coraz częściej dostarczali prasie zdjęcia, na których widać jak Felicjańska spożywa alkohol.

Modelka postanowiła nie dać za wygraną i ostatecznie rozprawić się z nałogiem. Pierwszym krokiem ma być odwyk. Ilona udzieliła szczerego wywiadu Faktowi, w którym odniosła się do ostatnich lat.

Miałam nawrót choroby na wlasne życzenie. – wspomina – Nikt mi na siłę nie dawał butelki do ręki. Po 6 latach niepicia pozwoliłam sobie w chwili słabości zajrzeć do kieliszka. Byłam ciekawa jak zareaguję na alkohol, bo wydawało mi się, ze jestem silna i w każdej chwili mogę przestać. Trwało to kilka miesięcy.  Modelka dodaje jednak, że nie do końca żałuje, że nie udało jej się wytrwać w trzeźwości: Nie żałuję tego czasu, gdy znowu piłam. Spędziliśmy zabawowy czas z ukochanym i już nie musimy żałować, że nas to ominie. Jednak picie samo w sobie, gdy jest się uzależnionym, nie ma w sobie nic fajnego. Poza tym mieliśmy w tym czasie okazję do konfrontacji, na jaw wyszły nasze często nierealne oczekiwania i wady. Wytłumaczyliśmy sobie wiele rzeczy.

Modelka wyjaśniła również co skłoniło ją do ostatecznej rezygnacji z alkoholu: Nie piję od 5 stycznia. Obchodziłam wtedy drugą rocznicę związku z Paulem. Doszliśmy do wniosku, że alkohol jest bardziej destruktywny w naszej relacji niż pomagający i razem przestaliśmy pić. Ilona dodała również, że w przyszłości chciałaby zamieszkać z ukochanym we Włoszech i otworzyć tam Instytut Miłości. W planach miałyby być warsztaty i kursy pomagające ludziom się pokochać, bo – jak dodaje Felicjańska – ,,ludzie mają z tym problem”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *